Dua ordusunun başkomutanları

En sevgilinin  s.a.v ‘min sözü ile başlamak istiyorum yazıma.

 

Buyurdu ya hani “Alimler benim varislerimdir” diye, şüphesiz ki Rabbani alimler EvliyaUllah efendimizin varisleridir. 

 

Evliyaların sayılarının çok olduğu dönemlerde İslam Zirve yapmış, azlığı döneminde kan kaybetmiş güçsüz düşmüş ve zayıflamış.

 

Türkiye neden  yıkılmaz diye sorulduğu zaman herkesin bir cevabı vardır ya hani, kimisi der cesur bir millet, kimisi der ülkesine bağlı bir millet kimisi ırkını över, kimisi işi İMANA bağlar.

 

İmanın sahibi kimselerin olduğu büyük kapılar büyük âlimler var bu ülkede, İnsanlardan zerre menfaat gözetmeden başta ümmeti Muhammed olmak üzere insanlığa hizmet eden büyük zat’lar gittikleri her yere rahmeti feyzi bereketi imanı götüren Büyük veliler var bu ülkede, Seyid Muhammed Raşit’leri Ali Haydar efendilerin, Mahmud efendi’lerin  Seyyid Abdulbaki El-Hüseyni hazretlerinin yaşadığı bu ülkede bu Allah’a kulluğu ile dost olan kimseler oldukça yıkılmayacak bu millet.

 

Onların yapmış oldukları irşad faaliyeti, İyiliği emredip kötülükten nehy etmeleri ve varlıkları Allah’ın rahmetini çekmeye sebep belalara uzaklaştırmaya bir vesile..

 

15 temmuz’un isimsiz kahramanları onlar,  dua ordusunun komutanları..

 

15 Temmuz günü evlatlarını, müritlerini şehit verdiler. Nakşibendi yolunun büyüklerinden Muhammed Diyauddin hazretleri Kurtuluş savaşında Bir kolunu şehit vermişti.

Bu büyükler, bedense beden, dua ise dua Ümmeti Muhammed’e hizmet etmekten memleketimize hizmet etmekten asla geri durmadılar. 

Ben zannımı hep bu yönde tuttum, eğer bu velilerin varlıklar ve duaları olmasaydı biz bin defa bitirirlerdi. Allah dostlarının hatrına bu millete zaferler nasip etti. 

 

Tarihte devlete isyan etmiş sözde hocalar alimlere denk gelebilirsiniz, ama İslam tarihi boyunca devletine asi olmuş devletine muhalefet eden tek tarikat bir tek mürşidi kamil bulamazsınız. 15 Temmuz darbesinde milletimizin cemaatlere karşı bakış açısı değişti, Ama tarikat gideceğim adlı bir birilerinden çok farklı sistemler.

 

Yakın zamanda milletimizin tarikat ve cemaatin ne olduğunu anlayacağına dair inancım çok yüksek.

 

15 Temmuz gecesi en çok şehit verenlerin arasında menzil ve İsmail ağa cemaati geliyor.

 

İnsan burdan bile anlaya bilir, hangi sistemin devlete yanlış yapıp yapamayacağını.

 

Allahu Teâla  bizi dostlarına sevdirsin ve dostlarının yolundan gitmeyi nasip etsin.

 

Selam ve dua ile..

@memedfati

Avatar
Mehmet Fatih Dalayrintitv@ayrinti.tv

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.