Uygunluk Değerlendirmesi Maltepe Derneği Yönetimi Güven Tazeledi!

Türkiye’de ürün güvenliğinin sağlanması için çaba gösteren en önemli kuruluş olan “Uygunluk Değerlendirmesi Derneği”, 15 Aralık 2015 tarihinde gerçekleştirdiği Genel Kurul seçimlerinde yeni Yönetim Kurulu’nu seçti. Yeni Yönetim Kurulu, 21 Aralık 2016 tarihinde yaptığı görev dağılımında Selçuk Uçar’ı yeniden Yönetim Kurulu Başkanlığı’na, Nilgün Özdemir ve Nesrin Serin Onkardeşler’i Başkan Yardımcılıkları’na, Hakan Ergin’i de Sayman Üyeliğe seçti.

Türkiye’de test, muayene ve belgelendirme yapan kuruluşlarla, bu konuda mevzuat hazırlayan veya denetleyen kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşlarını tek çatı altında buluşturan Uygunluk Değerlendirmesi Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Uçar seçim sonrası şunları söyledi: “Geride bıraktığımız dönemde, yönetim ekibimizle birçok önemli ilerleme kaydettik. Yeni Yönetim Kurulu olarak temel hedefimiz ise, uygunluk değerlendirmesi ve ürün güvenliği konusunda bilinci artırmak, toplumumuzun bu konuda farkında olmadığı tehlikeleri ortaya koymak, sektörel sorunlarımızın çözümünü sağlamaktır. 2023’te 500 Milyar Dolar ihracat hedefi olan Ülkemizin ancak uygunluğu test edilmiş, belgelendirilmiş ürünler ile bu hedefe ulaşabileceği aşikardır. Uygunluk Değerlendirmesi Derneği, Türkiye’de anahtar öneme sahip olan sektörlerden birini temsil etmektedir. Bugüne kadar bu bilinçle hareket ettik, bundan sonra da aynı şekilde ilerleyeceğimize eminim. Genel Kurulumuzun Derneğimiz ve Türkiye adına hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ:

Selçuk UÇAR: Türkiye Hazır Beton Birliği KGS İktisadi İşletmesi

Nilgün ÖZDEMİR: Ekoteks Laboratuvar ve Gözetim Hizmetleri A.Ş

Nesrin SERİN ONKARDEŞLER: USB Ulusal Sistem Belgelendirme Hizmetleri Ltd. Şti.

Hakan ERGİN: HECE Uygunluk Değerlendirme Hizmetleri Ltd. Şti.

Elif GÖK: T.C. Ekonomi Bakanlığı

Mehmet IŞIKLAR: SZUTEST Teknik Kontrol ve Belgelendirme Hizm. Tic. Ltd. Şti.

Ali AĞAOĞLU: FQC Uluslararası Belgelendirme ve Eğitim Hizmetleri A.Ş.

DENETİM KURULU ÜYELERİ:

İlker İBİK: Efectis Era Avrasya

Samim SANER: ISACert Isa Denetim Belgelendirme ve Eğitim Ltd. Şti.

Alpay İĞREK: TÇMB – Kalite ve Çevre Kurulu İktisadi İşletmesi

Uygunluk Değerlendirmesi Derneği (UDDER) Hakkında

Uygunluk Değerlendirmesi Derneği (UDDER), kısaca uygunluk değerlendirmesi olarak adlandırılan test, muayene, belgelendirme faaliyetlerinin ülkemizde gelişimini ve tanıtımını desteklemek, bunların bölgesel ve uluslararası düzeyde tanınması için çalışmalar yapmak, bu alanda kamu ve özel sektör kuruluşları, yüksek  öğretim kurumları, ticaret ve meslek odaları, tüketici örgütleri ve diğer sivil toplum kuruluşları arasındaki koordinasyonu sağlamak amacıyla 2006 tarihinde kurulan bir sivil toplum kuruluşudur. UDDER amacı doğrultusunda, bu konuda farkındalık yaratıcı sempozyum seminer gibi etkinlikler, mevzuat düzenlemelerine katkı, eğitimler vb. faaliyetlerde bulunmaktadır.

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.